fbpx

XXXII FESTIWAL ARS CAMERALIS - WARSZTATY TEATRALNE - ŚWIATŁO I CIEŃ

„Światło i cień”
warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne pozwolą odkryć historię, tajniki funkcjonowania i tworzenia jednej z piękniejszych form sztuki teatralnej, jaką jest teatr cieni. Uczestnicy warsztatów poznają genezę i tradycję tego teatru pochodzącego z obszaru Azji Południowo-Wschodniej, jak również współczesne formy wayang kulit. W części praktycznej uczestnicy stworzą własne lalki, a następnie poznają możliwości gry światłem i kształtem. Zwieńczeniem warsztatów będzie udział w tworzeniu i prezentacji etiud teatru cieni.

prowadzenie: Bartosz Socha, Beata Zawiślak

BARTOSZ SOCHA

Aktor, reżyser, performer, konstruktor lalek. Absolwent Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Występuje w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Współpracuje także z Teatrem Gry i Ludzie, Teatrem Rawa oraz agencjami filmowymi Opus Film i Dynamo Film.

BEATA ZAWIŚLAK

Aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna. Występuje w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, współpracuje także z Teatrem Gry i Ludzie oraz Teatrem Rawa. Prowadziła warsztaty lalkowe dla dzieci i młodzieży i zajęcia teatralne w domach kultury. W ramach projektu „Lato w Teatrze”, organizowanego przez Teatr „Ateneum”, wielokrotnie prowadziła grupy teatralne.


Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuję zapisy: bow@teatr-rozrywki.pl


Warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku:

godz. 10:00: 7–10 lat

godz. 11:30: 11–14 lat