fbpx

JOLANTA GABOR-CHAVEZ

Tancerka, choreograf. Absolwentka Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz Teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła Choreograficzne Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim – Prowadzenie Zespołów Tanecznych – specjalizacja taniec współczesny. Kwalifikacje zawodowe zdobywała również w prywatnej Szkole Baletowej M. M. Szewczenki w Gliwicach (w której przez kilka lat prowadziła zajęcia, jako instruktor tańca) oraz w Alvin Ailey Center i Broadway Studio Center (USA). W amerykańskich szkołach uczyła się technik modern dance, amerykańskiego stepu, baletu klasycznego, afro dance oraz zasad improwizacji.

Przez ponad 16 lat (do roku 2012) była członkiem zespołu baletowego w Teatrze Rozrywki i występowała w większości repertuaru. Zajmowała się również choreografią przy koncertach sylwestrowych; była asystentem choreografa w przedstawieniu Dyzma – musical W. Młynarskiego i W. Korcza oraz autorką układów choreograficznych w spektaklach: Canterville Ghost J. Williamsa oraz Pomalu, a jeszcze raz! I. Šebo (w Chorzowie i w warszawskim Teatrze Capitol)Była też autorką ruchu scenicznego do spektaklu Na końcu tęczy P. Quiltera.
Współpracowała z Michałem Smolorzem, tworząc choreografię do widowiska muzycznego Album rodzinny Erwina Respondka. Pracowała przy realizacji teledysku IRoksany „City Silesia”.
Obecnie jest instruktorem tańca i prowadzi warsztaty taneczne, współpracując z wieloma ośrodkami kulturalno-oświatowymi. Aktualnie jest związana z zespołem pieśni i tańca „Tysiąclatki” jako instruktor tańca i choreograf zespołu. Z młodzieżą zrealizowała m.in. spektakl baletowy Mały Książę, musicale: Ulica marzeń, Ulis-sesja, czyli powtórka z Odysei, spektakle muzyczno- słowne: Muzyka pustej niedzieli, Na krawędzi snu, Teatr... Nie! Kino Nie! to co? CYRK!!!, Hello Mr. Andersen oraz widowisko plenerowe Historia rozbójnika Ondraszka.
 
Współpracuje z Teatrem Rozrywki, tańcząc w spektaklach:
Producenci M. Brooksa,
Jesus Christ Superstar A. L. Webbera i T. Rice’a,
Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a,
Położnice szpitala św. Zofii P. Demirskiego.
Gra również rolę Szajndel w Skrzypku na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka oraz Przełożoną przytułku w musicalu Oliver! L. Barta.

Foto: Tomasz Zakrzewski