fbpx

INGA PILCHOWSKA

Współpracowała m.in. z Teatrem Horzycy w Toruniu, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora. Związana ze stołecznymi teatrami: Rampa, Imka, Komedia, Kwadrat, na Woli, Polonia i Syrena.
 
Jest autorką choreografii zarówno do spektakli dla młodego widza (Zorro, Kot w butach, Zwierzęta Doktora Dolittle, Pożarcie królewny Bluetki, Dzieci z Bullerbyn), jak i dla dorosłych (Obywatel – spektakl oparty na twórczości Republiki, Walc na trawie, Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie? – spektakle do utworów Marka Grechuty, Nie dorosłem – piosenki Stanisława Staszewskiego, Mistrz i Małgorzata, Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits, Kontrakt).
 
Pracuje także w filmie, reklamie, przy widowiskach estradowych, programach edukacyjnych oraz integracyjnych np.: „Teatr i Szkoła“, „Teatr bez Barier“, prowadząc warsztaty taneczne.
 
Jako tancerka zadebiutowała rolą Francisci w musicalu West Side Story L. Bernsteina na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Poza rolami w spektaklach teatralnych (m.in. Teatru Kwadrat, Komedia, Syrena czy Teatru na Woli), tańczyła w wielkich widowiskach estradowych, m.in. w Opentańcu (Teatr Muzyczny w Gdyni, Bruksela, Ateny), Vichrach ( Praga, Bratysława, Warszawa) czy – ostatnio – w Rock Loves Chopin (Warszawa, Berlin, Szanghaj, Kair).

Do najnowszych jej realizacji teatralnych należą układy choreograficzne w spektaklach:
Wanna Archimedesa K. Jaślara (Teatr Rampa na Targówku w Warszawie),
Młynarski obowiązkowo! W. Młynarskiego (Teatr 6. piętro w Warszawie),
Nie dorosłem, czyli piosenki Taty Kazika S. Staszewskiego (Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie).

W Teatrze Rozrywki stworzyła choreografię do spektakli:
Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
Bulwar Zachodzącego Słońca W. L. Webbera, D. Blacka i C. Hamptona,
Zorro J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba.

Foto: Tomasz Zakrzewski