fbpx

KATARZYNA ZIELONKA

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu. Od 2006 roku jest aktywna zawodowo jako tancerka. Początkowo związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym, od 2008 roku systematycznie współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Jako tancerka występowała w wielu spektaklach, takich jak: Jesus Christ Superstar, Hotel Nowy Świat, Historia Mistrza i Małgorzaty, Balladyna, Zorba.

Brała udział w wielu spektaklach muzycznych, tanecznych i teatralnych, ma na swoim koncie blisko 50 przedstawień. Ostatnio w Teatrze Syrena w Warszawie zagrała dziewczynę-potwora w spektaklu "Frankenstein" (reż. B. Linda). Stworzyła choreografie do wielu spektakli teatralnych.

Od kilku lat współpracuje z J. Stańkiem jako stały asystent i tancerz. Razem stworzyli wiele spektakli nagradzanych i docenianych przez publiczność, m.in. Jesus Christ Superstar, West Side Story, Sześć wcieleń Jana Piszczyka (Złota Maska za spektakl roku), Księżniczka czardasza, Człowiek z La Manchy, Frankenstein, a ostatnio na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej spektakle Zemsty nietoperza J. Straussa (reż. A. Bubień), Cyganerię G. Pucciniego (reż. M. Sartov), Doktora Żywago L. Simona (reż. J. Szydłowski) i Barona cygańskiego J. Straussa (reż. M. Sartov). Przygotowali również musical Calling - the Pope w Teatrze im. A. Bagara w Nitrze na Słowacji.
Dla Teatru Rozrywki wraz z J. Stańkiem stworzyła również choreografię do musicalu Koty A. L. Webbera.

W 2015 r. wraz z przyjaciółmi założyła Fundację "Kreatywna", która wspiera kulturę i sztukę.


Foto: Magdalena Ostrowicka