fbpx

FILIP HUGET - dyrygent (gościnnie)

Studiował dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Szymona Bywalca, w Łotewskiej Akademii Muzycznej im. Jazepsa Vitolsa w Rydze w klasie profesora Andrisa Vecumnieksa oraz w Estońskiej Akademii Muzyki i Teatru w klasie profesora Arvo Volmera.

Koncertował w Polsce, Europie oraz Ameryce Północnej. Jako dyrygent współpracował i koncertował z takimi orkiestrami jak: Śląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Orkiestra kameralna Filharmonii Rybnickiej, Akademicka Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Chór Mieszany i Orkiestra Symfoniczna Łotewskiej Akademii Muzycznej im. Jazepsa Vitolsa w Rydze, EAMT Sinfonietta w Tallinie oraz Orkiestra Muzyki Nowej.

W ciągu ostatnich lat swoje umiejętności dyrygenckie doskonalił także pod okiem takich dyrygentek i dyrygentów jak: Marin Alsop, Mirosław Jacek Błaszczyk, Zbigniew Graca, Vello Pähn czy Paul Mägi.

W marcu 2020 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu.

W sezonie artystycznym 2021/2022 był dyrygentem-rezydentem Orkiestry Muzyki Nowej, którą poprowadził podczas koncertów w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Brał także udział w przygotowaniu wielu koncertów oraz sesji nagraniowych podczas których miał okazję pracować z takimi wybitnymi solistkami i solistami jak: Joanna Freszel (Polska), Michele Marelli (Włochy) czy Jakob Kullberg (Dania).
Obecnie jest dyrygentem Polskiej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej w Bytomiu.

W Teatrze Rozrywki jest aranżerem i dyrygentem w koncercie sylwestrowym 2022/2023 Zatańczmy!


Foto: Marek Bebłot