fbpx

FILIP WÓJCIK (gościnnie)

Aktor, tancerz, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu w roku 2015 (spektakl dyplomowy taneczny: Transdyptyk w choreografii Anny Piotrowskiej, aktorski: Jak wam się podoba? w reżyserii Briana Michaelsa). Spektakl Jak wam się podoba? prezentowany byl m.in. na festiwalu szekspirowskim SUMMER OHRID FESTIVAL w Macedonii w 2014r.
W kreacji aktorskiej już w czasie studiów zadebiutował występem w popularnej farsie Mayday. Run For Your Wife w reżyserii Dariusza Majchrzaka wcielając się w postać Bobbiego Franklyna. 
Brał udział w Pierwszej Polsko-Rosyjskiej Szkole Teatralnej, organizowanej pod patronatem Andrzeja Wajdy w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.
Współpracował z Krakowskiem Teatrem Tańca pod kierownictwem Eryka Makohona, występując w spektaklach Poliamoria, Estra i Andro.
Zagrał w kilku filmach krótkometrażowych m.in. w filmie Pod powiekami (reż. Tomasz Berek), który powstał w ramach konkursu 48 hours film project w Katowicach i zdobył Grand Prix, szczycąc się możliwością prezentacji w dalszym etapie konkursu w Hollywood.
Współtworzył i brał udział w aktorsko-tanecznym spektaklu Samsara, nagrodzonym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju (2014), zdobywając opiekę artystyczną Leszka Bzdyla.

Tańczy w spektaklach:
Młody Frankenstein M. Brooksa i T. Meehana,
Osobowość zaburzona M. Cierzniaka.

Foto: Tomasz Zakrzewski