fbpx

„Czy lewa noga na scenie to dalej lewa noga?”

Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba koniecznie spotkać się z Maćkiem Cierzniakiem na warsztatach ruchowych! Zapraszamy 17 listopada 2019 roku o godzinie 11:00 na trzygodzinne warsztaty teatralne dla osób zainteresowanych ruchem w teatrze.

Warsztaty odbędą się na sali baletowej w Teatrze Rozrywki.Pierwszy raz na scenę ("Byczek Fernando" w Operze Śląskiej w Bytomiu) wyszedł w roku 1989-biegał z poduszką by torreador mógł odłożyć swą szpadę… Przez kolejne lata występował jako muzyk, tancerz, tancerz z ogniem. Nieodłącznie związany ze sceną, również jako aktor, scenarzysta, choreograf, czy reżyser.

W Teatrze Rozrywki jest korepetytorem tańca dla zespołu baletowego oraz zespołów aktorskiego i wokalnego. W ramach festiwalu poprowadzi warsztaty ruchowe. Na zajęciach stara się poszerzyć świadomość własnego ciała u uczestników, pracy z partnerem i przestrzenią. Wszystko to w oryginalnej atmosferze.

ZAPISY - https://forms.gle/gG7SVo7f7nYHx6zo6

Maciej Cierzniak – absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Choreograf, reżyser i muzyk. Gra na afrykańskich instrumentach perkusyjnych; wraz z zespołem Dharmapunk nagrał płytę Pieśń drzewa. Pracował m.in. w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, w którym stworzył choreografię do spektaklu Umwuka. Współpracował z Operą Wrocławską, z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, gdzie wziął udział w spektaklu El perro w reż. Rodrigo Garcii oraz współtworzył takie spektakle, jak Ciało, Niemiłość/Wmiłość. Tańczył w koncertach i galach finałowych Przeglądów Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasycznego w różnych szkołach w kraju. Występuje także jako tancerz z ogniem.

Korepetytor zespołu baletowego Teatru Rozrywki-technika tańca współczesnego. Choreograf koncertów sylwestrowych, oraz spektaklu Żywoty świętych osiedlowych wg L. Amejko.
Tańczy w Lekcjach 4 i 5 SZKOŁY TEATRU – unikatowego projektu edukacyjnego Teatru Rozrywki.
Prowadzi warsztaty ruchowe dla wokalistów i aktorów Teatru Rozrywki, oraz warsztaty teatralne dla nauczycieli szkół. Maciej Cierzniak ukończył kurs „Joga w profilaktyce i terapii” w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie. Od 1 grudnia 2018 r. pracuje w zespole aktorskim.

Na Małej Scenie Teatru Rozrywki można zobaczyć jego autorskie spektakle: Osobowość zaburzona, Człowiek, najbardziej niebezpieczne ze zwierząt oraz Bajka o małym złomiarzu (spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury 2017). W grudniu 2018 r. miał prapremierę monodram Nieodkryty świat wg scenariusza i w reżyserii Macieja Cierzniaka.data: 17 listopada 2019 r. o godz. 10.00
miejsce: Sala Baletowa Teatru Rozrywki
czas trwania: 3 godziny

bilety na warsztaty w trzech ofertach cenowych:

20 zł - pojedyncze uczestnictwo w warsztatach,
30 zł - uczestnictwo w obu warsztatach (16 i 17 listopada),
50 zł - uczestnictwo w obu warsztatach oraz  bilet open na wszystkie spektakle 10. edycji Entrée