fbpxLARMO! OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA WSPÓŁCZESNĄ PIOSENKĘ
INSPIROWANĄ POWSTANIAMI ŚLĄSKIMIMuzyka zajmuje szczególne miejsce w historii Śląska.

Nie tylko towarzyszy nam w trakcie kluczowych wydarzeń dla regionu, jest także nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. To właśnie Śląsk jest domem rodzinnym wielu twórców, którzy zyskali uznanie na całym Świecie. 


Jak więc jeśli nie muzyką mówić o Powstaniach Śląskich i inspirującej historii tego miejsca?

Teatr Rozrywki wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Akademią Muzyczną w Katowicach zaprasza do udziału w LARMIE! Ogólnopolskim Konkursie na Współczesną Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi. Konkurs skierowany jest do twórców muzyki z całej Polski. Zarówno tych stawiających pierwszej kroki na estradzie jak i tych, którzy mają już na swoim koncie pierwsze płyty. Laureat konkursu wyłoniony w trakcie Koncertu Finałowego w Teatrze Rozrywki otrzyma 10 000 zł, możliwość nagrania teledysku oraz udział w nagraniu okolicznościowego albumu muzycznego.Szanowni Państwo,

Lata 2019-2021 są dla Górnego Śląska latami wyjątkowymi, to 100 rocznica wybuchu Powstań Śląskich, wielkiego zrywu powstańczego, który doprowadził do powrotu części Górnego Śląska do Polski.

To niepowtarzalna okazja by wspomnieć ten wyjątkowy czas i przywołać emocje, które na Śląsku wciąż są bardzo żywe.

W Polsce jednak wiedza o trzech Powstaniach Śląskich jest wciąż mało powszechna. Chcemy więc zachęcić wszystkich do zainteresowania tym szczególnym czasem w historii Górnego Śląska. Ogłaszając LARMO – ogólnopolski Konkurs na Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi pragniemy skłonić młodych twórców do własnych przemyśleń, konstatacji i poszukiwań inspiracji. Jak dziś ten niezwykły okres w historii, sens i trud walki Ślązaków o niepodległość porusza myśli i emocje Artystów?

Konkurs ma charakter otwarty, nie chcemy ograniczać się do żadnej formy czy stylu muzycznego. Niech prowadzą nas własne emocje i osobiste inspiracje.
Zapraszam do udziału w konkursie.


WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE - larmo.teatr-rozrywki.pl

 

Aleksandra Gajewska

DYREKTOR TEATRU ROZRYWKI