fbpx
Wszyscy mamy nadzieję, że ubiegły rok wykorzystał limit przeszkód i trudności na całą dekadę. Trudno jednak nie zgodzić się, że zamknięcie teatrów otworzyło instytucje kultury na nowe formy kontaktu z widzami. Mimo, że chwilowo kurtynę zamieniliśmy na ekran komputera, cały czas potrafimy Was zaskoczyć. Zobaczcie, jak działamy online. Zapraszamy na online.teatr-rozrywki.pl i mediów społecznościowych Teatru Rozrywki.


Wiosną 2020 roku rozpoczęliśmy regularne spotkania w mediach społecznościowych. Mimo niepewnie stawianych kroków w sieci, nasze spektakle i koncerty zostały zauważone. Jeśli nie mylą nas statystyki, do czerwca przekroczyliśmy liczbę 400 000 wyświetleń! W ciągu czterech miesięcy przygotowaliśmy osiem premierowych recitali i koncertów z naszymi artystami w roli głównej. Łącznie powstało ponad 11 godzin materiałów, wśród których znalazł się także #hot16challenge (raz jeszcze dziękujemy za nominację przyjaciołom z Teatru Roma). Oczywiście wszystkie koncerty nadal możecie bezpłatnie obejrzeć na kanale Youtube Teatru Rozrywki.Mimo aktywności w sieci utrzymaliśmy także kontakt poza światem wirtualnym, pomagając w słusznej sprawie. Jak się okazało pięć i pół tysiąca maseczek, które uszyliśmy i przekazaliśmy mieszkańcom Śląska błyskawicznie pojawiły się w całej Polsce. I choć mamy nadzieję, że wkrótce nie będą już potrzebne, wspaniale było zobaczyć, że o nas pamiętacie.

W trakcie wakacyjnej przerwy wraz z Fundacją Poemat pracowaliśmy nad musicalem, którego akcja rozgrywa się w stanie wojennym. Bracka 1981 to pierwszy w historii Polski musical z gatunku juke-box, czyli z piosenkami już znanymi z eksploatacji radiowej i fonograficznej. Premiera koncertowa piosenek duetu Zabłocki / Turnau odbyła się w sierpniu. Transmisję na żywo obejrzało ponad 3000 osób.

Przez całe wakacje każdy z nas myślał o tym, by jak najszybciej powitać na scenie Deloris van Cartier, czyli tytułową Zakonnicę w przebraniu. Długo wyczekiwana premiera w historii Teatru Rozrywki zagościła na deskach we wrześniu. Świetnie przyjęty przez krytyków i widzów spektakl o ukrywającej się w klasztorze piosenkarce znajduje się w naszym repertuarze i czeka na kolejne spotkanie z widownią. Oby jak najszybciej. Współpraca z Fundacją Poemat zapoczątkowana przy okazji musicalu Bracka 1981 pozwoliła na realizację kolejnego muzycznego wydarzenia. Janowska. Synowie Aliny powstała na podstawie tomiku Michała Zabłockiego, prywatnie syna Aliny Janowskiej. To bardzo osobista i przejmująca opowieść syna o matce ukazanej na tle najnowszej, blisko stuletniej, historii kraju. W rolach tytułowych synów Aliny mogliśmy zobaczyć m.in.: Macieja Balcara, Czesława Mozila, Janusza Radka, Grzegorza Turnaua i Sławka Uniatowskiego. Premiera odbyła się w teatrze i sieci. Łącznie dotarliśmy do niemal 10 000 osób.W trakcie koncertu Czy ich jeszcze pamiętasz?, świątecznej premiery Raduj się świecie, publikacji kolęd Orkiestry Teatru Rozrywki, świątecznych piosenek Big Bandu Śląskiego i spektaklu Historia filozofii po góralsku, na wirtualnej widowni spotykały się regularnie setki widzów. Za każdym razem liczba ta przekroczyła ilość miejsc dostępnych na Dużej Scenie Teatru Rozrywki, przypominając nam, że mimo zamkniętych drzwi do teatru wszystko co dzieje się w środku nie pozostaje bez echa.
Ograniczenia formalne związane z licencjami musicali sprawiają, że nie możemy pokazać spektakli, z których słynie nasz teatr. Nim zobaczycie hipnotyzującego Mistrza Ceremonii z Klubu Kit Kat, przebojową Deloris, czy rozczulającego Igora z Transylwanii, minie jeszcze trochę czasu, ale nieustannie pracujemy nad tym, aby największe musicalowe tytuły z naszego repertuaru były dostępne dla Was w sieci, w której spotykamy się coraz częściej.Liczba nowych subskrybentów kanału YouTube Teatru Rozrywki wzrosła dwudziestokrotnie, tworząc społeczność liczącą ponad 1100 użytkowników. Nasz facebookowy profil obserwuje dziś 27 tysięcy osób, konto Teatru Rozrywki na Instagramie regularnie śledzi niemal 4000 osób, z którym nieustannie staramy się być w kontakcie.

W grudniu prezentując Koncert Sylwestrowy Hity Musicali uruchomiliśmy dedykowaną platformę online.teatr-rozrywki.pl. Liczba wykupionych biletów na koncert w okresie noworocznym przekroczyła tysiąc. Taka ilość niemal przeciążyła serwery, a nas wprawiła w zachwyt i osłupienie. Dziękujemy. Cały czas tworzymy dla Was spektakle i koncerty przygotowując je do publikacji w sieci. Kupując bilet na jedno z wydarzeń dostępnych online wspieracie Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Zapraszamy na nowy cykl #zMusicali, w którym prezentujemy piosenki ze spektakli Teatru Rozrywki.

Zanim zobaczymy się w Teatrze, spotkajmy się w sieci. #dziękujemyżejesteście

Platforma online.teatr-rozrywki.pl
Facebook @TeatrRozrywki
YouTube /TeatrRozrywkiwChorzowie
Instagram @teatrrozrywki