fbpx

Deklarujemy solidarność ze wszystkimi osobami narodowości ukraińskiej. Szczególne wyrazy wsparcia przesyłamy rodzinom i bliskim członków zespołu Teatru Rozrywki pochodzących z Ukrainy.

Informacja o ofertach pracy w Teatrze Rozrywki dla osób z Ukrainy / Ми будемо працевлаштовувати українців на посади: https://teatr-rozrywki.pl/13-aktualnosci/1405-praca.html

Informacja o programie rezydencjalnym dla artystów / Програма допомоги артистамhttps://teatr-rozrywki.pl/rozmaitosci/1414-teatry-dla-ukrainy.html

- - -
 
Zakończyliśmy zbiórkę dla Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Posegregowaliśmy wszystkie środki pomocy, które przekazaliście do Teatru Rozrywki. Dziękujemy. Jesteście wspaniali! Wszystkie dary podzielone na kategorie przetransportowaliśmy do Centrum Integracji Międzypokoleniowej - stamtąd trafią do Tarnopola.
 
Pamiętaj! W wielu punktach przyjmowana jest tylko nowa odzież i obuwie. Nie przekazuj w darach przedmiotów zniszczonych, brudnych lub częściowo zużytych. (To znacznie skróci czas segregowania i przekazywania paczek dalej.)


Jesteśmy w stałym kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chorzowie oraz Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego.
Udostępniliśmy już mieszkanie teatralne i zapewniamy niezbędną pomoc dla przybyłych osób. Teatr jest przygotowany do zorganizowania doraźnego wieloosobowego noclegu w sytuacji nagłej (pełen węzeł sanitarny oraz dostępny bufet).

Jesteśmy również gotowi do zorganizowania "przedszkola" dla dzieci, by w gronie rówieśników choć trochę zapomniały o ostatnich złych doświadczeniach.

Zachęcamy także do wspierania zweryfikowanych internetowych zbiórek. Aktualizowaną listę inicjatyw znajdziecie tutaj: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Z myślą o mieszkańcach Ukrainy, którzy przyjechali do Katowic uruchomiono całodobową informację: 539 696 888 i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można tam uzyskać informacje dotyczące wsparcia, np. dowiedzieć się, gdzie przygotowane zostały miejsca noclegowe, czy jak uzyskać pomoc prawną.

ua.gov.pl – pod tym adresem obywatele Ukrainy mogą znaleźć kompleksowe informacje na temat wjazdu do Polski, punktów recepcyjnych oraz legalizacji pobytu. Informacje dostępne są w 4 językach (polskim, ukraińskim, rosyjskim, angielskim) i są na bieżąco aktualizowane.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 7) udziela doraźnej pomocy (żywność, odzież, środki higieny) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. 


Baza lokalowa dla Uchodźców z Ukrainy w Województwie Śląskim - https://slaskiedlaukrainy.pl/

Dyrekcja i Zespół Teatru RozrywkiSIŁA SERC 🇺🇦 - autor grafiki / автор графіки: Marek Maciejczyk