fbpx























Scenariusz i reżyseria – Robert Talarczyk



Reżyser, aktor, dramaturg, Ślązak, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach i Międzynarodowego Festiwalu „Open The Door” dedykowanego wykluczonym. Jego teatr ma być sąsiadem swojego widza, przestrzenią, w której porusza się ważne dla danego miejsca i zamieszkujących go ludzi problemy. Zamiast wielkich narracji interesuje go zwyczajność, to, co z pozoru najprostsze i błahe, postacie i historie dotychczas marginalizowane. O uniwersalnych problemach mówi językiem codzienności i lokalności. Realizował spektakle na kilkunastu scenach w kraju, również w ramach szerokich koprodukcji. Wielokrotnie doceniany za swoją działalność – laureat m.in. sześciu „Złotych Masek”, nagrody głównej festiwalu „R@port”, nagrody festiwalu „Dwa Teatry”, nagrody im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru”.


Produkcja i kierownictwo wokalne – Kamil Baron 



Wokalista jazzowy, menedżer kultury, absolwent dyplomacji kulturalnej UJ. Od 18 roku życia związany ze sceną musicalową, debiutował na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, a w latach 2010–2022 zagrał w kilkudziesięciu produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie. Jako solista oraz asystent reż. Michała Znanieckiego współpracował z Fundacją Jutropera. Poza działalnością teatralną i koncertową zajmuje się również dubbingiem. W latach 2019–2023 związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Twórca strategii i założyciel Warsztatowego Studia Wokalnego, które kształci wokalistów w ramach pracy warsztatowej z uznanymi postaciami postaci polskiej sceny muzycznej i teatralnej.

Aranżacje i kierownictwo muzyczne – Jerzy Mączyński 

Saksofonista, kompozytor, producent. Opracowywał muzykę do przedstawień Roberta Talarczyka, Olafa Lubaszenko, Tomasza Schimscheinera. Jego debiutanckiemu albumowi przyświecała idea łączenia stylistyk, która miała swoją kontynuację – projekt Jerry&ThePelicanSystem Virtual Tour, czyli wirtualna trasa koncertowa, do której zaproszono ponad 30 artystów z całego świata. W 2021 wydał płytę SARIANI (tytuł odnosi się do fikcyjnej postaci walczącej o prawa kobiet w Indiach) współtworzoną z Wacławem Zimplem – sześć kompozycji transponujących hinduskie doświadczenia artysty za pomocą elektronicznych narzędzi. W 2023 roku wydał album Tune IN z Jamalem Mossem (Hieroglyphic Being). Działa głównie jako solo performer i leader swoich projektów.

Wizualizacje i zdjęcia – Grzegorz Mart



Artysta intermedialny, w swojej praktyce łączy fotografię, malarstwo, dokumentację i performans. Blisko związany ze środowiskiem muzyki współczesnej, eksperymentuje z działaniami zbliżającymi doświadczenia wizualne i dźwiękowe. Autor serii performansów realizowanych we współpracy z Bartoszem Bielenią, Piotrem Peszatem, Wojtkiem Kiwerem, Maciejem Koczurem i Piotrem Peszatem. Wspólnie z Peszatem realizuje projekty audiowizualne i muzyczne oraz wypracowuje formułę stream artu. Współtworzyli m.in. utwór zamówiony przez Sinfonię Varsovię Music, action! prowykonany w Stavanger Konserthus. Twórca oprawy wizualnej do spektakli tanecznych i teatralnych.

Kostiumy i scenografia – Dagmara Walkowicz-Goleśny


Scenografka i kostiumografka, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od roku 2014 wykłada na katowickiej ASP, a od 2023 związana jest z Teatrem Śląskim (wcześniej z Operą Śląską). Autorka scenografii do spektakli: Korzeniec (reż. Remigiusz Brzyk), Mały Kominiarczyk. Zróbmy operę! (reż. Zofia Dowjat), Requiem d-moll (chor. Jacek Tyski), Callas. Master Class (reż. Robert Talarczyk). Współautorka scenografii do spektaklu Pinokio. Il grande musical. Projektowała kostiumy do spektaklu Rzekoma Ogrodniczka (reż. André Heller-Lopes). Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców.

Reżyseria świateł – Piotr Roszczenko 


Reżyser oświetlenia. Od 2015 związany z Teatrem Śląskim, tworzył światła do licznych spektakli w reż. Roberta Talarczyka (Korfanty. Rebelia, Nikaj, Inteligenci i in.). Jako operator konsolety oświetleniowej i realizator oświetlenia współpracował z takimi twórcami jak: Marcel Sławiński, Katarzyna Borkowska, Justyna Łagowska i in. Ma na swoim koncie setki zrealizowanych koncertów, eventów oraz gal i wydarzeń artystycznych. W latach 2018–2024 pracował nad trasami stand-upowymi Please Stand Up oraz Stand Up Festival oraz trasami koncertowymi Pieśni współczesne i produkcjami Miuosha Początek KosmosuPrzyjdź do mnie. Na co współpracuje z zespołem Pectus i Miuoshem.