fbpx
Projekt skierowany jest do artystów niezależnych, działających w obszarze teatru, tańca, happeningu, instalacji czy performance. Poprzez swoje uczestnictwo w projekcie mają oni możliwość zaprezentowania swojej twórczości w warunkach profesjonalnego teatru, a także okazję do konfrontacji z innymi artystami, podjęcia dyskusji zarówno z nimi jak i z publicznością. Widzowie natomiast mają możliwość obserwacji środowiska twórczego oraz aktywnego udziału w szeroko pojętej kulturze.
 
Obserwatorium Artystyczne Entrée to szczególny rodzaj konkursu o ponadlokalnym zasięgu. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: preselekcji, której dokonuje interdyscyplinarne Jury i prezentacji finałowych na deskach Małej Sceny Teatru Rozrywki przed publicznością. Nagrodą dla zwycięzcy jest szansa rozwoju poprzez pracę w ramach półrocznej rezydencji w Teatrze Rozrywki. Praca ta ma się zakończyć premierą nowego spektaklu, stworzonego przez laureata.
 
Zwycięzca w ramach półrocznej rezydencji otrzymuje opiekę merytoryczną oraz dostęp do pomieszczeń, sceny, obsługę techniczną i możliwość korzystania z wszelkiego sprzętu potrzebnego do produkcji premierowego spektaklu. Teatr bierze na siebie również produkcję dekoracji oraz kostiumów oraz zakup sprzętu i rekwizytów niezbędnych do powstania spektaklu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas formularz zgłoszeniowy oraz nagranie spektaklu.
 
NAGRODA GŁÓWNA:
PÓŁROCZNA REZYDENCJA W TEATRZE ROZRYWKI POŁĄCZONA Z PRODUKCJĄ I PROMOCJĄ NOWEGO SPEKTAKLU ORAZ 1000 Zł
 
NAGRODA DLA FINALISTÓW: 
PREZENTACJA NA MAŁEJ SCENIE TEATRU ROZRYWKI ORAZ 500 ZŁ

NABÓR:
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 lipca 2016
Ogłoszenie listy finalistów: 5 września 2016
Przegląd finałowy: listopad 2016
Ogłoszenie zwycięzcy: do 30 grudnia 2016

PROSIMY O POBRANIE ZAŁĄCZONYCH PLIKÓW


PARTNERZY:



grafika ciasteczek cookie grafika przycisk - Rozumiem
Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Jak je wyłączyć?